Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.808.2020.1.AG

Opodatkowanie dochodów wyłącznie w Polsce.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 listopada 2020 r. (data wpływu 20 listopada 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia obowiązku podatkowego – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia obowiązku podatkowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą (…), wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Przeważająca działalność gospodarcza została sklasyfikowana w PKD pod numerem 61.20.Z (działalność w zakresie telekomunikacji bezprzewodowej, z wyłączeniem telekomunikacji satelitarnej).

Przedmiotowa działalność gospodarcza została rozpoczęta dnia (…) 2015 r.

Zainteresowany jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny.

Od momentu rozpoczęcia działalności gospodarczej Wnioskodawca świadczy usługi zarówno na rzecz kontrahentów polskich, jak i zagranicznych. Z uwagi na realia biznesowe, aktualnie Zainteresowany wykonuje zlecenia praktycznie wyłącznie na rzecz podmiotów zagranicznych, w tym w przeważającej większości przypadków usługi świadczone są na terenie Niemiec. Zdarza się, iż prace wykonywane na obiektach zlokalizowanych na terytorium Niemiec zlecane są także przez firmy polskie.

Podkreślić przy tym należy, iż na terytorium Republiki Federalnej Niemiec Wnioskodawca nie posiada zarejestrowanej działalności, jak również nie posiada tam zakładu w rozumieniu art. 5 umowy z dnia 14 maja 2003 r. zawartej między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku (Dz. U. z 2005 r. Nr 12, poz. 90; dalej także jako: „UPO”), gdyż prace wykonywane przez Zainteresowanego nie trwają dłużej niż dwanaście miesięcy, a ponadto pomiędzy poszczególnymi zleceniami nie zachodzi (i nie będzie zachodził) związek o charakterze gospodarczym ani geograficznym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00